Koleżanka wysyła ci link do strony z komentarzem „to najbardziej inspirujący tekst, jaki czytałam!”, a ty jesteś w pracy i nie masz czasu, żeby go przeczytać? Z pomocą przychodzi Pocket. Niezależnie od tego, czy stronę otworzyłeś(-aś) na smartfonie, tablecie czy komputerze, za pomocą jednego kliknięcia możesz ją zachować w aplikacji i wrócić do niej w leniwy sobotni poranek.

Pocket jest aplikacją, która umożliwia przechowywanie linków do najbardziej interesujących treści w jednym miejscu. Jak sama nazwa wskazuje (pocket w języku angielskim znaczy „kieszeń”), w dowolnym momencie możesz sięgnąć do kieszeni i wyciągnąć z niej dokładnie to, czego w danej chwili potrzebujesz.

Jak zacząć korzystać z Pocketa?

Aby móc korzystać z Pocketa, należy założyć konto na stronie https://getpocket.com/.

pocket01

Można to zrobić poprzez opcję zalogowania przez swojego e-maila na Gmailu („zarejestruj się z Google”) lub używając innego adresu e-mailowego („Zarejestruj się za pomocą poczty e-mail). Pocket ma polską wersję językową, więc poruszanie się po aplikacji nie będzie trudne. Dodatkową pomocą jest też krótki samouczek, który pojawi się na ekranie po rejestracji. Użytkownicy przeglądarki Chrome mają możliwość dodania przycisku Pocketa do pasku zadań przeglądarki, o czym podpowiada samouczek. Dzięki temu przyciskowi przesyłanie stron do aplikacji będzie niezwykle proste – wystarczy wejść na stronę, kliknąć przycisk Pocketa i link do strony w sekundę znajdzie się w wirtualnej „kieszeni”.

pocket02 pocket03 pocket04

Jeżeli nie zdecydujesz się na dodanie przycisku Pocketa w swojej przeglądarce, zachowanie strony w aplikacji zajmie więcej czasu, ale będzie równie proste. Musisz skopiować link do strony, wejść na getpocket.com i dodać link poprzez opcję „zapisz adres URL” w prawym górnym rogu. Pod dodanym tekstem można umieścić tagi, czyli określone hasła, które pomagają uporządkować tematycznie dodane strony, na przykład „inspiracje”, „gotowanie”, oraz ułatwiają wyszukiwanie.

pocket05

pocket06
Przeczytaną już stronę w Pockecie można przenieść do Archiwum lub jeśli zawierała przydatne lub bardzo ciekawe treści, dodać do ulubionych (poprzez kliknięcie gwiazdki w aplikacji). Aplikacja pomoże ci uporządkować dodane strony nie tylko przy użyciu tagów, ale również dzięki kategoryzowaniu ich według zawartości – osobno filmy, zdjęcia i artykuły. Bezpośrednio z Pocketa strony można udostępnić swoim znajomym – wysyłając je na maila, udostępniając na Facebooku lub Twitterze.

Z Pocketa można korzystać zarówno na komputerze, tablecie, jak i na smartfonie z systemem Android lub na iPhonie. Zakładając tylko jedno konto, masz możliwość korzystania z niego jednocześnie z wielu urządzeń – aplikacja sama się synchronizuje przy każdym jej uruchomieniu. Aby korzystać z aplikacji na urządzeniu mobilnym, należy ją pobrać ze sklepu z aplikacjami. Aplikacja jest bezpłatna, ale swoim użytkownikom oferuje też wersję premium, w której twórcy wprowadzili kilka dalszych udogodnień.

Jeśli Pocket nie spełni twoich oczekiwań, można łatwo usunąć swoje konto wraz zebranymi materiałami w ustawieniach konta.