Planer.info to organizator czasu wolnego. Jest to narzędzie, którego nie trzeba instalować. Nie wymaga również logowania. Swobodnie skorzystamy z niego w przeglądarce internetowej komputera stacjonarnego, tabletu, telefonu. Został przygotowany z myślą o wszystkich najpopularniejszych systemach operacyjnych (Windows, Linux, MacOS).
Wystarczy wejść na właściwą stronę (http://www.planer.info.pl/), zapoznać się z zamieszczoną na nim treścią, umieścić wskazany link w zakładce w swojej przeglądarce. Trzeba pamiętać, że planer.info jest stale aktualizowaną, bezpłatną bazą lokalnych wydarzeń kulturalnych. Oznacza to, że w każdej chwili mogą się tam pojawić ciekawe propozycje od różnorodnych organizatorów, zaczynając od instytucji publicznych, firm i przedsiębiorstw, na organizacjach pozarządowych kończąc. Przekrój wydarzeń, które możemy odnaleźć w bazie, jest stosunkowo szeroki. Znajdują się tam propozycje związane z uczestnictwem w wykładach, zaproszenia na warte uwagi koncerty, spektakle, wernisaże.

Jak to działa?

Zrozumienie zasady działania Planer.info nie powinno nastręczać większych trudności. Wszystko, czego potrzebujemy do wygodnego poszukiwania ciekawych imprez w okolicy, znajduje się na stronie głównej. Mowa tu o trzech elementach: rozwijanej mapie (u góry), kategorii wydarzeń (po lewej) i kalendarzu (po prawej). Możemy się też zapisać do newslettera (jak zapisać się na newsletter odnajdziesz w kroku 3 tego szkolenia) [link do kroku 3]. W tym celu należy przewinąć stronę nieco w dół, do przestrzeni zajmowanej przez wydarzenia proponowane przez sam serwis. Planer.info będzie w przyszłości dostępny również w wersji angielskiej. Na stronie nie ma reklam i innych, rozpraszających uwagę dodatków.